Basketbalová show č.1 - Lomnice nad Popelkou

2468OTR.jpg(17.5.2016) První basketbalovou show, kterou v rámci projektu Sazka Olympijský víceboj společně připravily Český olympijský výbor a Česká basketbalová federace, viděla základní škola v Lomnici nad Popelkou.

ZŠ v Lomnici nad Popelkou je jedna ze čtrnácti škol, jejíž tematické video a motivační pokřik na podporu basketbalové reprezentace mužů v blížící se kvalifikaci o olympijské hry v Riu byly vyhodnoceny jako nejlepší v kraji. Žáci z Lomnice se tak mohli těšit nejen z výhry – basketbalového setu čítajícího dresy, míče, metodiku a odměnu pro svého garanta školy, ale zejména z více jak dvouhodinového programu plného dovednostních disciplín, her a soutěží.

Po krátkém úvodu a poutavé videoukázce - výběru nejslavnějších momentů z bohaté historie této hry – se dostali do dění i hlavní aktéři, tedy žáci a žákyně místní školy. Disciplíny a soutěže plnili všichni s velkým nadšením a dle slov paní učitelky Petry Lukavcové si basketbalové dopoledne velmi užili. Na závěr akce ještě sborově zapěli svůj pokřik pro národní tým: „HEJ, HEJ, HEJ, BASKETBAL JE NEJ! MÍČ POLETÍ DO KOŠE A ČESKÝ TÝM VÁS ROZKOUŠE! HEJ, HEJ, HEJ, BASKETBAL JE NEJ!" a odkráčeli si převzít z rukou maskota Bastyho zasloužené účastnické medaile.

První ze čtrnácti zastávek Basketbalové show se zúčastnili tito bývalí, či aktivní hráči a trenéři: Jiří Novotný, Marián Přibyl, Martin Jakeš, Tomáš Reimer, Honza Pastyřík a hlavní hvězda dne - hráčka italského týmu Virtus Civitanova Marche, účastnice Evropských her v Baku 2015, Mistrovství světa 2012, Mistrovství Evropy 2014 a nejlepší basketbalistka hry 3x3 – Tereza Vorlová.

Druhou zastávku Basketbalové show uvidí hned nazítří 10. ZŠ Plzeň. Tým ČBF je připraven. Balíme a vyrážíme směr Plzeň.

 

Fotografie z akce k nahlédnutí ZDE