Basketbalová show č.3 - ZŠ Boršice

(26.5.2016) Malebné městečko Boršice v podhůří Chřibů bylo třetí zastávkou týmu České basketbalové federace v projektu Sazka Olympijského víceboje. Více jak sto dětí prvního stupně základní školy Františka Horenského bylo svědkem basketbalové show, která se odehrála ve čtvrtek 26. května v moderní, prostorné sportovní hale místní základní školy.

Po úvodních slovech zástupce ČBF Jiřího Novotného, starosty města Romana Jílka a ředitele školy Tomáše Korduly došlo i na hlavní aktéry – děti, které si pro nás připravily několik velmi povedených pěveckých vystoupení. Nejen básničky, ale i krásné plakáty s basketbalovou tematikou značily perfektní připravenost žáků a učitelů zdejší školy na tuto událost.

Vzácným hostem dopoledního programu byla Ivana Večeřová – bývalá vynikající basketbalistka, jedenáctinásobná mistryně České republiky, vicemistryně světa, vítězka Mistrovství Evropy i vítězka Euroligy. Její medaile z těchto úspěchů si mohly rovněž děti prohlédnout na začátku i po konci programu.

Po úvodních slovech a kulturních vystoupeních se žáci odebrali prověřit své dovednosti na sedm připravených stanovišť. Dopoledne rychle uběhlo a vyvrcholilo exhibicí s Ivanou Večeřovou a Marianem Přibylem. Tečku za celým programem udělala závěrečná střelecká soutěž o basketbalový dres Luboše Bartoně.

Všichni zúčastnění si nakonec vystáli frontu na kartičku s podpisem Ivy. Jednotlivé „selfie“ fotky s členy našeho týmu a společná fotka na závěr ukončila sportovní dopoledne na základní škole v Boršicích. 

Jak hodnotila Ivana Večeřová dnešní akci? ,,Bylo to zde opravdu bezvadné. Přátelské přivítání, velmi příjemný učitelský sbor v čele s panem ředitelem Kordulou a mnoho zapojených dětí v akci utvořilo výbornou atmosféru. “

Ředitel školy Tomáš Kordula: ,, Já jsem nadšen. A to zejména z toho důvodu, že jste do svého programu zapojili všechny děti. Nejen ty více, ale i ty méně sportovně nadané děti si mohly vyzkoušet všechny vaše disciplíny a celý dnešní program byl pro mě, pro učitele a i děti jeden velký zážitek. Jsme teď trochu v basketbalové euforii a myslím si, že minimálně do konce školního roku bude hlavním bodem tělocviků basketbal.“

I náš tým si celé dopoledne náramně užil. Nyní balíme a vyrážíme do nedalekých Boskovic, kde je hned zítra na programu další basketbalová show.

Fotografie z Boršic si můžete prohlédnout ZDE.