Basketbalová show č.4 - Boskovice

(27.5.2016) Nastoupení žáci deváté třídy Gymnázia Boskovice v čele s panem učitelem Luďkem Dobešem přivítali v pátek 27. května tým ČBF, který v Boskovicích zakončil třídenní moravské turné po vítězných školách v projektu Sazka Olympijského víceboje.

Vzhledem k menším prostorám školní tělocvičny a krásnému slunečnému počasí jsme se rozhodli poprvé uspořádat basketbalovou show na venkovním hřišti a udělali jsme dobře. Deváťáci se ukázali jako správní hostitelé a velmi ochotně nám pomáhali s přípravou všech stanovišť. Víc rukou více udělá a tak jsme měli vše postaveno v značném předstihu a mohli se naplno věnovat právě dorazivším vzácným hostům.

Hlavními hvězdami boskovické show byli Hanka Horáková – bývalá vynikající česká basketbalová reprezentantka, mistryně Evropy z roku 2005 a vicemistryně světa z roku 2010 (zde se stala nejužitečnější hráčkou turnaje). Ve své bohaté kariéře hrála za domácí kluby USK Praha a Gambrinus Brno. Z těch zahraničních to byly turecký Fenerbahçe Istanbul, ruský Jekatěrinburgu a slovenské Košice. Společně s Hankou dorazil i Radek Nečas – čerstvý bronzový medailista Kooperativa NBL, mnohonásobný Mistr ČR a člen seniorského reprezentačního družstva mužů. Nejlepší obránce letošního ročníku basketbalové ligy mužů. Na začátku programu Hanka i Radek zodpověděli všechny dotazy žáků boskovického gymnázia, aby jim posléze předávali své rady a zkušenosti při plnění basketbalových cvičení na jednotlivých stanovištích. Šestice žáků byla v týmech obou hvězd a sehrála závěrečnou zápasovou exhibici. Finále pátečního programu patřilo společné autogramiádě spojené s prohlídkou Hančiných medailí (zlatá z ME, stříbrná z MS, zlatá z turecké ligy a zlatá z ruské ligy).

Radka jsme se zeptali, jak byl spokojen s dnešním dopolednem na boskovickém Gymnáziu: „ Dnes mám den plný basketbalu, jelikož odsud odjíždím do Brna, kde se koná charitativní exhibice bývalých i současných brněnských hráčů a hráček. Tam mimo jiné míří i Hanka. S touto dopolední akcí jsem spokojený maximálně a je určitě dobře, že tento projekt za podpory ČOV a ČBF vznikl. Dovednostních disciplín a soutěží se zúčastnili starší žáci, přesto bylo vidět jejich zapálení a chuť do sportu.“ Radkova slova následně potvrdil i pan učitel Luděk Dobeš: „Jsme víceleté gymnázium, a proto byli dnes v akci žáci sedmých, osmých a devátých tříd. S kluky problém není, ti jsou aktivní a soutěživí stále. Horší je to s některými děvčaty, kterým se občas do sportování příliš nechce. Myslím si však, že si to dnes užily i ony. V dnešní době mají mnoho mimosportovních aktivit a občas je těžké děti pro sport nadchnout a u sportu je pak i udržet. Já sám vedu kroužek basketbalu v Opatovicích a z počátečních 30 dětí přestala chodit více jak polovina. Proto každé zpestření hodiny tělesné výchovy v takovéto podobě velmi kvituji.“  

 

Čtvrtá basketbalová show skončila. Mnoho odpočinku nemáme, jelikož hned v pondělí vyrážíme na pátou štaci na Vysočinu. Zavítáme do základní školy v Košeticích.

Fotografie z Boskovic si můžete prohlédnout ZDE