Basketbalová show č.6 - Bílá Třemešná

(2.6.2016) Pouze několik hodin po vydařeném Dni dětí, které jsme strávili ve společnosti předních českých olympioniků na nádvoří obchodního domu Quadrio v Praze jsme nabrali směr východní Čechy a vyrazili na šestou zastávku naší basketbalové show do Bílé Třemešné.

Malé jedenapůltisícové městečko ležící na dohled rodišť slavných českých literátů K.J. Erbena (Miletín) a K.V. Raise (Lázně Bělohrad) se právě probouzelo do slunečného dne, když do místní základní školy dorazila první část našeho týmu. Vřelé přivítání zástupců školy a nabídnutá pomoc žáků deváté třídy s odnosem vybavení zvěstovaly další příjemně strávený den v milém prostředí.

Prostorná tělocvična ZŠ Bílá Třemešná dala záhy zapomenout předešlým dnům a poslední květnové akci na Vysočině, kde jsme náš program z důvodu menších prostor uspořádali v plesovém sále agrodružstva Košetice. A když po menším bloudění dorazila i druhá část našeho týmu, mohlo se začít.

Kromě tradičních členů Event Teamu Martina Jakeše, Jirky Novotného, Terky Vyoralové, Tomáše Reimera, Katky „Žirry“ Latové se k nám nově připojila i benešovská basketbalová odchovankyně Radka Richterová. Z blízkého basketbalového klubu Kara Trutnov dorazily poslední posily v podobě hlavní trenérky SpS Jany Strnadové a dlouholeté opory trutnovského klubu a reprezentační rozehrávačky Kateřiny Hindrákové. A byla to právě Katka Hindráková, která v úvodu odpovídala na basketbalové i mimo basketbalové dotazy a která do závěrečné soutěže věnovala svůj podepsaný reprezentační dres, o který se mezi žáky strhla doslova a do písmene střelecká bitva.

Šedesátka dětí ve věku 8 – 14 let absolvovala kromě připravených 7 disciplín štafetové závody, exhibici se zapojením našich hvězd i již zmíněnou střeleckou soutěž. Společná fotografie pro upomínku na dnešní den, autogramiáda Katky Hindrákové a následné rozdání drobných upomínkových předmětů od ČBF definitivně zakončilo šestou basketbalovou show v projektu Sazka Olympijského víceboje.

V příštím týdnu jedeme do středočeských Sedlčan (úterý 7.6.) a severočeského Velkého Března (čtvrtek 9.6.), čímž se přehoupneme do druhé poloviny basketbalové Road Show.

 

Fotografie z akce v Bílé Třemešné si můžete prohlédnout ZDE