Easy Basket - evropský projekt za účasti ČBF

3799Y2J.jpgVe dnech 11. - 14.března 2019 se v italské Mateře konal úvodní meeting projektu Erasmus, který nese název Easy Basket in Europe. Za Českou republiku se čtyřdenního setkání zúčastnili zástupci úseku mládeže ČBF Jiří Novotný a Milena Moulisová.

 

Dvouletý projekt je vedený univerzitou Matera (Itálie) ve spolupráci s basketbalovými federacemi Itálie, Německa, České republiky a Dánska a sportovní univerzitou v Kaunasu (Litva). Cílem je vyvinout nový vhodný model výuky basketbalu na školách, otestovat jej napříč národními federacemi a tento model posléze poskytnout trenérům a učitelům po celé Evropě.

 

Součástí projektu budou trenérské semináře ve všech výše uvedených zemích, které budou vedeny italským týmem trenérů v čele s minibasketbalovým expertem Maurizio Cremoninim. V České republice se tato akce uskuteční ve dnech 5. a 6. října 2019.

 

Výstupem celého projektu pak bude metodická publikace s praktickými ukázkami pro učitele na základních školách a trenéry basketbalu nejmladších dětí, stejně jako e-learningová platforma.

 

Web projektu najdete na adrese http://easybasket.ddns.net/

 

3797NzN.jpg