Easy Basket in Europe - souhrn setkání semináře z Hagenu

3828MTU.jpgPo úvodním březnovém setkání partnerských zemí v italské Mateře, se ve dnech 9.-10. června 2019 uskutečnil v německém Hagenu první z naplánovaných trenérských seminářů projektu Erasmus + -  Easy Basket in Europe.

Zástupci Itálie, Německa, České republiky, Dánska, Španělska a Litvy přijeli do Hagenu o den dříve, aby prodiskutovali aktuální vývoj projektu, učiněné kroky a určili směr jeho dalšího vývoje.

Dvoudenní intenzivní program, vyhrazený pro vybraných 30 mládežnických trenérů a učitelů ZŠ, vedl italský tým v čele s technický ředitelem FIP Maurizio Cremoninim.  Kurz byl zcela zaměřen na novou metodu výuky basketbalu na školách, s myšlenkou zapojení všech dětí, sdílení sportovní kultury a budování šance pro každého. Každý z účastníků si na závěr odnesl certifikát absolvovaného kurzu.

Další zasedání a trenérský seminář se uskuteční na konci září ve španělském Madridu. Hned o nadcházejícím víkendu (5.-6. října 2019) pak uspořádá Česká basketbalová federace pro české trenéry a učitele ZŠ setkání projektu Easy Basket in Europe v Praze.

Podrobné informace naleznete na webu projektu: http://easybasket.eu/index.php/en/

3829OTE.jpg