Easy Basket přivítala o uplynulém víkendu dánská Kodaň

V Kodani, nádherném hlavním městě Dánska, se uskutečnilo čtvrté mezinárodní setkání projektu EIE - Easybasket In Europe.

Upřímné poděkování od koordinátora projektu Olimpie Matera míří Dánské basketbalové federaci, která akci zorganizovala na velmi vysoké úrovni. Jmenovitě patří dík organizátorům Thomasu Johansenovi, Soně Camaře, Madsu Bojsenovi, Williamu Bondovi a dalším dobrovolníkům. Nesmíme zapomenout ani na děti, které pilně trénovaly po oba víkendové dny.

Následuje seznam partnerů projektu EIE přítomných v Kodani:
Za FIP (Italskou basketbalovou federaci) byli přítomni Maurizio Cremonini (technický manažer projektu), Roberta Regis, Fabio Bagni a Giovanni Verde. Deutscher Basketball Bund (Německá basketbalová federace) vyslala Tim Brentjese a Henka Wedela; Česká basketbalová federace (basketbalová federace České republiky) měla zastoupení v Mileně Moulisové a Jiřím Novotným; Red Deporte (Madridská nevládní organizace - Španělsko) s Carlosem De Carcerem, Jaime Casanovou, Rafaelem Navarro a Judith Solanas; Pielle Matera (Italská amatérská sportovní asociace) s Sergiem Galante a Francesco Losito; Cultura e Sport Matera (Italská amatérská sportovní asociace) s Ilarií Martinelli.

Maurizio Cremonini, technický koordinátor projektu EIE, spolu se svými kolegy uspořádali řadu teoretických přednášek o modelu Easybasket, na které navazovaly praktické ukázky před početným publikem složeným z dánských trenérů a učitelů a i zástupců partnerů, kteří se setkání zúčastnili. Na konci tří dnů získal každý účastník certifikát EIE opravňující výuku Easy Basketu ve všech partnerských zemích.

Událost v Kodani byla ještě více zvýrazněna přítomností paní Sigrun Skarphedinsdottirové, trenérky klubu KR Reykjavik Island, která slyšela o projektu EIE a která požádala o možnost účastnit se tohoto setkání. Kromě ní dorazil i jeden trenér z Rakouska.
Nadcházející společné setkání se uskuteční o posledním lednovém víkendu nového roku(24.-26.1.2020) a přivítá jej španělský Madrid!

Více o projektu se dočtete:

http://easybasket.eu/index.php/en/

 
3876YjQ.jpeg

3877NWE.jpg