Her World, Her Rules - ČBF uspěla se svým projektem u FIBA

Česká basketbalová federace se řadí mezi 25 evropských basketbalových federací, které byly na základě zpracované žádosti a vize zařazeny do projektu FIBA Europe, jenž má za cíl propagaci dívčího a ženského basketbalu napříč celou Evropou.

FIBA pro slavnostní odhalení loga projektu a hlavního hashtagu ve znění #HerWorldHerRules zvolila zápas SuperCupu, který se stal už tradiční bránou do nové sezony ženského basketbalu, a střetávají se v něm vítězky Euroligy a EuroCupu. Letos se hrál 17. října v Jekatěrinburgu.

Projekt České basketbalové federace, který uspěl v konkurenci návrhů z ostatních evropských federací, je zaměřen na rozvoj dívčího basketbalu ve všech regionech ČR a jeho hlavními pilíři jsou:

- náborové aktivity v regionech (organizační podpora zejména pro středně velké a menší kluby)

- metodologická podpora dívčích klubů

- organizace otevřených jednodenních kempů v regionech pro dívky kategorie U13 a mladší

- nákup materiálu potřebného k zajištění projektu (míče, trička s logem projektu a dárky pro děti).

Možnost zapojit se se svou žádostí do projektu mělo všech 50 basketbalových federací starého kontinentu. „Tímto projektem chceme napomoci basketbalovým klubům a hlavně trenérům v jejich práci při náborových aktivitách a podpořit jejich další spolupráci se školami,“ vystihuje hlavní cíl projektu předseda Komise basketbalu dětí a mládeže Jiří Novotný.

„Trenéři ČBF a zejména oblastní metodici ČBF budou připraveni metodicky a organizačně podpořit klubové trenéry a prostřednictvím různých akcí navýšit počet dětí aktivně hrajících basketbal a přispět tak k rozvoji dívčích basketbalových klubů,“ popisuje Novotný fungování projektu s tím, že hlavní pozornost bude upřena na nábory na školách, sportovní dopoledne či turnaje pro děti.

„Přestože všechny aktivity budou genderově vyvážené, tato kampaň bude aplikována pouze na dívčí složku. Projekt odstartujeme velkou náborovou akcí 24. října ve Skutči,“ těší se na oficiální start, který je už za dveřmi.