Pro rodiče - webová poradna  -> Trenéři- basketbal bez faulů
Vložit příspěvek do tématu
captcha image


Nina post Zasláno: 28.2.2019 19:43
 
126
Basketbal bez faulů
 
Dobrý den,
nemyslím si, že nevhodné chování trenéra ovlivňuje chování diváka. Každý je hulvátem sám za sebe. Ani si nemyslím, že ČBF je hlavním viníkem. Ale myslím si, že ČBF je hlavním "ochráncem" dětí. A měla by se držet hesla "S respektem vůči dětem". Nevhodné chování trenéra se opravdu nedá řešit tzv.od spoda. Když si půjde stěžovat rodič na vedení klubu, tak dostane akorát jednu radu, aby dítě změnilo klub, a nebo sport. Problém se musí řešit tzv od shora. Je mi smutno z toho, jak často slýchám, že dnešní dětí nemají zájem o sport, o pohyb..atd. A některým, kteří ten zájem mají, se někteří snaží ten sport pořádně otrávit.
oddělovač
odpovědět nahoru
Jiří Novotný post Zasláno: 15.2.2019 13:56
 
125
122
Nina řekl:

Vážení z ČBF, na někoho jste zapomněli v poučeních"Basketbal bez faulů" - na trenéry....

Dobrý den,

souhlasím s Vámi, že v některých případech jde chování rodičů v hledištích ruku v ruce s chováním trenérů na lavičce (když on může křičet na rozhodčí, trenéry soupeře.., proč bych nemohl já...?). Nemyslím si, že hlavním viníkem je v těchto případech ČBF. Dovedu si představit, že by chování a vystupování svého trenéra měl řešit konkrétní klub, u nějž trenér působí (nejspíše má nějaký úvazek, pokud není přímo zaměstancem klubu). Vy jako rodič rovněž půjdete s nespokojeností nejspíše za vedením klubu (když už ne za trenérem samotným). Trenérů mládeže je, bohužel, ve sportu nedostatek a někdy se na to hřeší (klub nemá kvalitní náhradu). Nepřijatelné chování trenéra působícího u mládeže, ani vedení klubu (přehlížení situace), to však neomlouvá.
Jiří Novotný
ČBF
oddělovač
odpovědět nahoru
Nina post Zasláno: 2.12.2018 16:49
 
122
trenéři a jejich fauly
 
Vážení z ČBF,
na někoho jste zapomněli v poučeních"Basketbal bez faulů" - na trenéry. Někteří z nich jsou, podle mne, zralí na psychiatrické vyšetření. Když děti ztrapňují cholerickým řvaním typu "jsi neschopný, nejsi k ničemu atd." Nejvýživnější je to v době Timeoutu, kdy je v hale docela ticho a trenér se předvádí. Myslíte si, že je to příjemné pro dítě a nebo pro jeho rodiče. NENÍ. Je to ponižující.
Trenére, který místo toho, abyste klukům vysvětlil co a jak, tak jen cholerický vyřváváte o neschopnosti svého týmu anebo si vezmeme na mušku jen jednoho hráče - tak to je vaše práce, vaše neschopnost, kterou se snažíte zamaskovat řvaním po dětech. A my rodiče to víme! A co s tím.? Tady by měla ČBF zasáhnout. Rodič si sice může stěžovat, ale na 99% si koleduje o to, že dítě si už moc nezahraje!!! V žádném případě neobhajuji pořvávání po trenérech a rozhodčích, ale ti se nějak otřepou. Ale co to ponižování udělá na dětech, to se projeví až o hodně později. Budoucnost, ale většinu trenéru nezajímá, ty zajímá jenom současná výhra!
oddělovač
odpovědět nahoru